Pereiti prie turinio ↓

Kas yra UWC?

United World Colleges (UWC) (liet. Jungtiniai Pasaulio Koledžai) - tai pasaulinis judėjimas, kurio tikslas - paversti švietimą jėga, vienijančia žmones, tautas ir kultūras taikos ir tvarios ateities labui. 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

UWC įkvepia jaunus žmones savo gabumus ir energiją panaudoti socialiniams pokyčiams, nepriklausomai nuo jų ateities planų  Atrenkame perspektyvius ir uolius moksleivius iš viso pasaulio ir suteikiame jiems žinių, įgūdžių bei pasitikėjimo savimi, kad jie galėtų keisti pasaulį.

Kaip skatinam moksleivius kurti geresnį pasaulį?

  • Esame globalus judėjimas. Šiandien UWC sudaro 18 mokyklų keturiuose žemynuose. Dauguma jų orientuojasi į 16-19 metų amžiaus grupę, o kai kurios skirtos ir jaunesniems moksleiviams. Kiekviena mokykla yra  unikalioje vietoje  ir turi savitą charakterį,yra skirta ugdyti jaunų žmonių energiją ir idealizmą, siekiant kad jie taptų empatiški, atsakingi ir būtų veiklūs bendruomenės nariai  visą gyvenimą.
  • Sąmoningai skatiname mokinių įvairovę. UWC nacionaliniai komitetai atrenka jaunuolius iš daugiau nei 150 šalių ir teritorijų skirtingų aplinkų, kultūrų ir patirčių. Kiekvienos mokyklos mokiniai susiranda draugų iš viso pasaulio, tai jiems padeda geriau suprasti skirtingus mąstymo būdus.
  • Organizuojame atrankas, tačiau nesame išskirtiniai. UWC ieško užjaučiančių, idealistiškai nusiteikusių mokinių, kurie siekia, kad pasaulis taptų geresnis. Mes tikime, kad pinigai neturėtų būti kliūtis įgyti gerą išsilavinimą. Daugiau nei 80 % UWC nacionalinių komitetų atrinktų mokinių gauna visą arba dalinę finansinę paramą, kurią finansuoja mūsų dosnūs rėmėjai. Mūsų pabėgėlių iniciatyva taip pat jau daugelį metų finansuoja visas stipendijas jaunuoliams iš konfliktų židinių. Be formaliojo švietimo, taip pat siūlome trumpesnes švietimo programas tokiomis temomis, kaip lyderystė, lygybė ir tvarumas, todėl dar daugiau žmonių gali įgyti UWC išsilavinimą.
  • Vertiname ne tik žinias, bet ir savanorystę. Mūsų mokyklose 16-19 metų mokiniai mokosi pagal Tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP) - visame pasaulyje pripažintą mokymo programą, kurią kuriant UWC atliko svarbų vaidmenį. Mokantis pagalagal IBDP programą, mokiniai įgyja žinių ir įgūdžių, leidžiančių pasiekti viso pasaulio universitetus. Ji taip pat skatina juos galvoti, kaip jie gali aktyviai padėti savo bendruomenei, ir prisidėti prie iniciatyvų, kurios moko lyderystės, komandinio darbo, kūrybiškumo ir pasitikėjimo savimi.
  • Kuriame sektinų pavyzdžių bendruomenę. UWC absolventų tinklą sudaro beveik 60 000 žmonių, o mūsų absolventų galima rasti kiekviename pasaulio kampelyje. Kiekvienas absolventas eina skirtingu keliu, atsižvelgdamas į savo interesus ir talentus. Tačiau visus absolventus vienija  UWC ideologija. Drąsiais veiksmais, asmeniniu pavyzdžiu ir nesavanaudiška lyderyste jie daro didelius ir mažus pokyčius.