Pereiti prie turinio ↓

Kūrybingumas, Aktyvumas ir Savanorystė

 

Daugelyje pasaulio mokyklų mokomasi pagal tarptautinio bakalaureato diplomo programą, kuri skatina kūrybiškumą, aktyvumą ir savanorystę.

Tačiau mes šiuos principus taikome plačiau.

UWC mokyklų bendruomenės skatina mokinius kartu su bendraklasiais tyrinėti įvairias perspektyvas, o ne tik mokytis jų iš knygų.

Mes tyrinėjame savo aplinkos meną ir kultūrą, bei svarstome, kaip kūrybiškumas ir vaizduotė gali padėti suprasti ir keisti pasaulį.

Didelį dėmesį skiriame savanorystei bendruomenėje - tai nėra tik IBDP reikalavimų vykdymas ar mokinių paraiškų universitetams pildymas. Mes padedame mokiniams atrasti jiems svarbius dalykus ir išmokti, kaip juos paversti iniciatyvomis, projektais ir veiklomis, kurios gali padėti aplinkiniams dar daugelį metų po to, kai jie paliks UWC mokyklą ir popamokinę veiklą.

Tai reiškia, kad būdamas UWC mokiniu(-e), tu išsiugdysi įpročius, kurie bus skirti ne tik mokyklai, bet ir visam gyvenimui.

UWC popamokinės veiklos skiriasi priklausomai nuo mokyklos, nes būtent nuo konkrečios UWC mokyklos aplinkos priklausys, kokią veiklą bus galima vykdyti ir kokių savanorystės iniciatyvų reikės.
 

Kūrybingumas

 

Menas ir kūrybiškumas - tai ne tik gebėjimas tapyti ar groti instrumentu. Tai disciplina, vaizduotė ir gebėjimas išreikšti tai, ką patiriate ir jaučiate.

UWC skatinsime jus tyrinėti kūrybiškumą ir nukreipti tai, kas jums svarbu: į dailę, šokį, fotografiją ir muziką. Tyrinėjame mūsų vietovių kultūrą ir amatus ir suteikiame jums pasitikėjimo savimi, kad galėtumėte koncertuoti ir pasirodyti kartu su kitais. Tai gali būti teatro ar šokio scena, meno istorijos pažinimas, kultūrinių objektų lankymas arba pasirodymai mokyklos bendruomenei ir už jos ribų.

Aktyvumas

 

Kiekviena UWC mokykla remiasi į ją supančią bendruomenę, tai pasakytina ir apie sportą bei aktyvumą.

Mūsų mokiniai turi galimybę užsiimti sportu, su kuriuo jie užaugo, nuo futbolo iki krepšinio ir teniso. Tačiau mes taip pat visapusiškai naudojamės mokyklas supančia aplinka, nesvarbu, ar tai būtų plaukimas baidarėmis gražiais ežerais, ar žygiai į snieguotus kalnus.

Tikime, kad veikla ir fizinis aktyvumas yra labai svarbi mūsų mokyklinės patirties dalis. Tai taip pat suteikia mums galimybę tyrinėti aplinką ir iš tiesų pažinti mus supantį pasaulį.

Savanorystė

 

Siekiame, kad kiekvienas mokinys suprastų, jog savo išsilavinimą gali panaudoti tam, kad pakeistų pasaulį.

Tai neapsiriboja tik mokymo programa. Tai - kiekvienos dienos dalis.

UWC pamokose mokiniai skatinami nustatyti pokyčius, kuriuos jie gali padaryti pasaulyje. Tai leidžia jiems apsvarstyti, kaip jie gali veikti, kad patys arba su kitais pagerintų pasaulį.

Kasmet matome, kaip mokiniai rengia projektus ir iniciatyvas, kurių metu sprendžiamos aktualios problemos - nuo atliekų perdirbimo iki informavimo ir švietimo. Matome, kad žmonės išvyksta įgiję pasitikėjimo savimi, kad galėtų ginti tai, kuo tiki, ir ką nors apie tai padaryti.

Mokinių iniciatyvos gali būti vykdomos kaip mokyklos bendrojo lavinimo programos dalis, prie kurios gali prisijungti kiti mokiniai ir darbuotojai. Kai kuriais atvejais mokiniai galės dalyvauti UWC stipendijų programose, tokiose kaip "Young Aurora", pagal kurią mokiniai gali pateikti humanitarinį projektą ir laimėti 4 000 JAV dolerių stipendiją tolesniam jo vystymui, ir "Go Make A Difference", pagal kurią UWC mokinių projektams kasmet skiriama iki 1 000 JAV dolerių.