Pereiti prie turinio ↓

D.U.K.

KAS YRA UWC? 

United World Colleges yra tarptautinių mokyklų tinklas, kurio tikslas – auginti lyderių kartą, orientuotą į tarptautinį supratimą, kitų kultūrų pažinimą. UWC yra laikomos vienomis geriausių pasaulio mokyklų 16-17 metų jaunuoliams, kuriems keliami aukšti akademiniai ir asmeniniai reikalavimai. Daugiau informacijos – čia https://www.lt.uwc.org/about

KAS YRA TARPTAUTINIO BAKALAUREATO DIPLOMO PROGRAMA?

Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programa yra studijų programa 16-18 metų jaunuoliams, kuri akcentuoja gilų suvokimą, „kodėl“ tipo klausimus ir savo dvasia yra artimesnė universitetui nei mokyklai. Mokytis reikia tik 6 dalykus, pasirenkamus iš dalykų grupių, tačiau šie dalykai yra dėstomi kur kas giliau. Pvz., pasirinkę istoriją turės penkias istorijos pamokas per savaitę ir ištisus dvejus metus gilinsis į pastarojo šimto metų įvykius. Plačiau apie Tarptautinio Bakalaureato Diplomo Programą – čia https://www.lt.uwc.org/academiclife

O KAS BUS SU DVYLIKTA KLASE IR MOKYKLOS BAIGIMU LIETUVOJE?

Vidurinį išsilavinimą įgysite UWC, savo dabartinės mokyklos nebaigsite. Tai reiškia, kad nereikės laikyti ir valstybinių egzaminų Lietuvoje, nes laikysite Tarptautinio Bakalaureato Programos egzaminus. Jei puikiai mokysitės tai jau greičiausiai 2023 metų pavasarį žinosite, į kokį universitetą įstojote. Jei norėsite mokytis Lietuvoje, kelias taip pat atviras, TB Diplomas pripažįstamas, o taškai konvertuojami stojant į Lietuvos universitetus. Lietuvoje yra ne viena mokykla, kuri moko pagal Tarptautinio Bakalaureato programą.

KĄ PASAKYTI TĖVAMS, KURIE JAUDINASI, KAD AŠ PER JAUNAS GYVENIMUI NAUJOJE MOKYKLOJE, SVETIMOJE ŠALYJE?

Studentai gyvena mokyklos teritorijoje, kur juos prižiūri paskirti auklėtojai. Mokykla pasirūpina maitinimu, dažniausiai bendroje valgykloje. Be to mokykla organizuoja ir mokymąsi po pamokų, popamokinę veiklą, sveikatos apsaugą, psichologinę pagalbą, karjeros planavimą ir t.t. Visas gyvenimas dažniausiai vyksta mokyklos teritorijoje, o auklėtojai moksleivius mato bent vieną kartą per 24 valandas, bet paprastai daug dažniau. 

KIEK KAINUOJA UWC?

Dveji studijų metai kainuoja 50.000 – 90.000 Eurų ir daugiau, priklausomai nuo konkrečios UWC mokyklos. Nepaisant šios didelės sumos į UWC yra sudėtinga patekti, nes tai yra vienos labiausiai išskirtinių mokyklų pasaulyje. 

NETURIU €90.000, AR GALIU STUDIJUOTI UWC?

Taip! Būtent apie tai ir yra šis konkursas! UWC ir rėmėjai kiekvienais metais pasiūlo stipendijas, kurios pilnai ar iš dalies padengia studijų, būsto, maisto ir t.t. išlaidas. 

KAS YRA PAPILDOMOS IŠLAIDOS?

Čia UWC bando įvertinti, kiek išlaidų gali prireikti visoms buitinėms reikmėms, pvz., rūbams, nešiojamam kompiuteriui, kišenpinigiams. Jei nešiojamą kompiuterį jau turite, tuomet išlaidų patirsite mažiau.