Pereiti prie turinio ↓
map

Pearson College UWC

Viktorija, Kanada

200 moksleivių 

16-19 metų amžiaus

Įkurta

1974

3 March 2017

Pearson College UWC yra labiausiai į pasaulį orientuota Kanados mokykla. Į ją atvyksta daug pasiekę jaunieji lyderiai ir pokyčių kūrėjai iš 160 šalių ir visų Kanados provincijų bei teritorijų. Kaip dvejų metų ikiuniversitetinio mokymo programa, Pearson siūlo tiek tarptautinio bakalaureato diplomo programos (IBDP) kelią, tiek klimato veiksmų lyderystės diplomo (angl. International Baccalaureate Career-related Programme, IBCP) kelią. Abiejose programose daug dėmesio skiriama patirtiniam ugdymui palei Salish Sea įlanką Vankuverio salos pietiniame pakraštyje.

Trys unikalios savybės

  • Globali vizija - Pearson College UWC buvo įkurtas ir pavadintas 1957 m. Nobelio taikos premijos laureato Lesterio B. Pearsono, buvusio ministro pirmininko, palikimui pagerbti, kurio taikos ir pasaulinio bendradarbiavimo vizija įkvėpė jį klausti: "Kaip galima pasiekti taiką, jei žmonės nesupranta vieni kitų, ir kaip tai įmanoma, jei jie vieni kitų nepažįsta?" Nobelio komitetas B. Pearsoną pagerbė už jo vaidmenį sugalvojant ir sukuriant pirmąsias JT tarptautines taikos palaikymo pajėgas.
  • Unikali geografinė ir dvasinė aplinka - vakarinėje Kanados pakrantėje, tradicinėje Sc'ianew (Beecher Bay) pirmosios tautos teritorijoje, įsikūręs miškingas ir vidutinio klimato pakrantės kampelis skatina studentus imtis sudėtingų akademinių ir patyriminių mokymosi užduočių ištisus metus tiek moderniose auditorijose, tiek  lauke.
  • Ekologinis jūrinis rezervatas - Pearson College UWC yra visame pasaulyje garsaus Race Rocks ekologinio rezervato ekologinis globėjas. Mokiniai turi galimybę rinktis jūros mokslų pamoką, mokytis nardyti ir atlikti savanorišką veiklą rezervate ir aplink Race Rocks salas.
Pamokose 

Pearson College UWC siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis filosofijos, jūros mokslų, prancūzų, ispanų, vizualiųjų menų ir teatro. Nuo 2022-23 mokslo metų taip pat bus siūlomas naujas klimato veiksmų lyderystės diplomas (angl. International Baccalaureate Career-related Programme, IBCP), kurio pamokos sukurtos kartu su regioniniais universitetais.

Po pamokų 

Pearson College UWC mokykloje moksleiviai mokosi veikdami, ypač pagal kūrybingumo, aktyvumo ir savanorystės programą. Be to, norėdami baigti mokyklą, moksleiviai per pirmuosius ir antruosius mokslo metus turi atlikti 80 valandų savanorystės, dažnai savo gimtojoje bendruomenėje.

Kartą per semestrą moksleiviai planuoja, rengia ir vykdo individualius arba mažų grupių projektus.

Kasmetiniame bendruomenės renginyje "One World" moksleiviai dalijasi tarptautine muzika, šokiais ir pasakojimais apie savo gimtąsias šalis bei tarptautinę patirtį. Jie taip pat veda ir dalyvauja reguliariai vykstančiuose bendruomenės renginiuose, tokiuose kaip "Global Affairs", "Special Topic Days", "Cultural Sharing Days", "Village Gatherings" ir gali savanoriauti miestelio reagavimo į ekstremalias situacijas grupėje.

Savanoriaudami mokykloje, moksleiviai turi atlikti darbus visoje mokyklos teritorijoje. Pavyzdžiui, jie gali dirbti medijų asistentais, lėšų rinkimo asistentais, rinkti antrines žaliavas arba dirbti bibliotekoje.

Kas savaitę moksleivių rengiamos sveikatingumo programos papildo kasdienes sveikatingumo galimybes.
 

Mokykla ir jos infrastruktūra
 

Moksleiviai, taip pat daugelis mokytojų ir jų šeimų gyvena kartu. Čia yra penki bendrabučiai, kiekviename gali apsistoti 40 moksleivių, taip pat šalia yra "House parents" (liet. namų tėvų) butas. Moksleivių bendrabučiams 2021 m. Sc'ianew pirmosios tautos vadas ir vyresnieji padovanojo SENĆOŦEN kalbos pavadinimus.

Pastatai pastatyti vakarų pakrantės moderno stiliumi, suprojektuoti taip, kad atspindėtų ir gerbtų gamtinę aplinką, juose yra valgykla prie vandens, moderniausios mokslo laboratorijos, klasės, 300 vietų teatras, nedidelė paskaitų salė, vizualiųjų menų patalpos, švietimo išteklių centras / biblioteka ir dvasinis centras. Išskirtiniai architektūriniai elementai - įlankoje plūduriuojantis jūros mokslų centras, kuriame įrengta pajūrio aplinkos sistemų laboratorija, ir ant kalvos esanti observatorija, palengvinanti astronomijos studijas ir naktinio dangaus tyrinėjimą. Moksleiviai taip pat atlieka tyrimus virš ir po vandeniu netoliese esančiame Race Rocks ekologiniame draustinyje. Mokykloje yra 25 m ilgio uždaras baseinas ir treniruoklių salė, lauko teniso, krepšinio ir tinklinio aikštelės, futbolo aikštė, studentų bendrabutis ir platūs pėsčiųjų ir dviračių takai, einantys iš miestelio.

Geografinė padėtis 

Mokykla yra įsikūrusi miškingoje Salish Sea vietovėje, Pedderio įlankoje, netoli Vankuverio salos pietinio galo vakarinėje Kanados pakrantėje, maždaug už 30 km į pietvakarius nuo provincijos sostinės Viktorijos, Britų Kolumbijos. Mokyklos žemės yra tradicinėje Sc'ianew (Bičerio įlankos) pirmosios tautos teritorijoje.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontaktai


Pearson College UWC
650 Pearson College Drive
V9C 4H7 Victoria
Canada

18 Mokyklos pasaulyje