Pereiti prie turinio ↓
map

UWC East Africa

Mošis ir Aruša, Tanzanija

500 moksleivių
3-20 metų amžiaus

Įkurta

1969

2 July 2019

2019 m. rugpjūtį UWC East Africa (UWCEA) priėmė IBDP mokinius į 18-ąją UWC mokyklą - antrąją UWC Afrikos žemyne. UWCEA buvo įkurta 1969 m. kaip tarptautinė Mošio mokykla, o vėliau, 1987 m., atidarė antrąjį miestelį Arušoje. Abu miesteliai įsikūrę dviejų didžiausių Afrikos kalnų papėdėse ir tarnauja įvairiapusei bendruomenei.

Please enter some content for your news story here.

 Trys unikalios savybės

  • Pirmoji IBDP mokykla Afrikoje - UWCEA pradėjo siūlyti Tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP) 1973 m., todėl yra seniausia IBDP mokykla Afrikoje. Ji taip pat prisidėjo kuriant ir plėtojant IB viduriniojo ugdymo programą (IB Middle Years Programme) devintajame dešimtmetyje, kuri remiasi IB programa.  
  • Lauko tyrinėjimo programa - Lauko tyrinėjimo programą, organizuojamą abiejuose miesteliuose, sudaro 4 kryptys: viršūnių, lygumų, kelionių ir rifų. Visi srautai vertinami nuo 1 iki 5 lygio.  Viršūnės apima labai sudėtingas alpinistines ekspedicijas į Hanango, Meru ir Kilimandžaro kalnus. Lygumos ir kelionės yra lengvesnės bekelės ekspedicijos, o rifai siūlo unikalų savanorystės derinį, apimantį paplūdimių valymą, koralinių rifų atkūrimą ir giluminį nardymą. Šiuose srautuose mokiniai mokosi žygių pėsčiomis, važiavimo kalnų dviračiais, stovyklavimo, komandinio darbo ir vadovavimo įgūdžių. Kiekviename lygyje mokinius lydi darbuotojai, kurie yra kvalifikuoti pirmosios pagalbos teikimo laukinėje gamtoje specialistai, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas kiekvienoje kelionėje. 
  • Vieta - UWCEA miesteliai įsikūrę kalnuotoje Tanzanijos šiaurės rytų dalyje, garsėjančioje savo nacionaliniais parkais. Mokiniai gali mėgautis kalnų vėsa ir žaluma, taip pat Indijos vandenyno pakrante istoriniame Panganio mieste Tangos regione, kur mokykla turi nuosavybę. Kiharos namas Panganio mieste naudojamas edukacinėms išvykoms, įskaitant geografijos klasės išvykas, skirtas pakrantei tyrinėti, ir asmenų ir visuomenės klasės išvykas, skirtas žmonių ir regiono istorijai pažinti. Namu taip pat gali naudotis mokiniai ir darbuotojai atostogų metu.  
Pamokose 

UWCEA siūlo visas tris IB programas: pradinių metų programą (PYP) 3-10 metų mokiniams, viduriniųjų metų programą (MYP) 11-15 metų mokiniams, ir IBDP programą 16-20 metų mokiniams.  UWCEA taip pat teikia paramą įvairių mokymosi gebėjimų turintiems mokiniams. Specialistas mokytojas rūpinasi specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymu. Anglų kalbos kaip papildomos kalbos (EAL) specialistai padeda mokiniams tiek pradinėje, tiek vidurinėje mokykloje.

Po pamokų 

UWCEA siūlo įvairias sporto veiklas, įskaitant plaukimą, krepšinį, tinklinį, regbį, futbolą ir lengvąją atletiką. Moksleivių komandos dalyvauja įvairiuose Kilimandžaro regiono turnyruose kaip Šiaurės Tanzanijos lengvosios atletikos asociacijos (NTAA) narės. Mokykla taip pat organizuoja ir rengia kasmetinį sporto savaitgalį, į kurį susirenka beveik 1 000 mokinių iš dešimties šalies mokyklų varžytis komandinėse sporto šakose.

Moksleiviai privalo savanoriauti, dalyvauti aktyvioje veikloje arba vykdyti savarankiškai inicijuotą projektą. Kūrybiškumo, aktyvumo ir savanorystės projektai yra įvairūs - nuo bendraamžių švietimo programų bendruomenėje iki bičių auginimo projekto Vakarų Kilimandžare.

Mokykla ir jobs infrastruktūra 

Kilimandžaro kalnas dažnai būna daugelio sporto užsiėmimų abiejuose Mošio UWCEA sporto aikštynuose fonas. Mokykla yra išsidėsčiusi 40 akrų plote ir turi nuosavą žirgyną. UWCEA Moshi gyvena 7 metų ir vyresni mokiniai. 

Nuo 2019 m. rugpjūčio UWCEA Aruša kviečia IBDP mokinius į naujai pastatytą bendrojo lavinimo rezidenciją, kurią supa dviejų kilometrų ilgio pasivaikščiojimo / bėgimo takas.

Geografinė padėtis 

Tiek Mošio, tiek Arušos UWCEA turi plačias teritorijas su vietiniais medžiais ir gėlėmis. Mokyklose gyvena daugybė laukinių gyvūnų, įskaitant beždžiones kolobusus, ežius ir įvairius paukščius. Iš abiejų mokyklų atsiveria nepaprasti vaizdai į stūksančius kalnus, kuriais galima grožėtis ištisas mylias. 

 

Kontaktai


Moshi Campus 
Lema Road,
P.O Box 733 Moshi,
Tanzania
Arusha Campus
Dodoma Road,
P.O Box 2691 Arusha,
Tanzania

18 Mokyklos pasaulyje