Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Changshu China

Changshu, Kinija

443 moksleivių
15 - 18 metų amžiaus

Įkurta

2015

3 March 2017

UWC Changshu China buvo įkurta 2015 m. kaip pirmoji UWC žemyninėje Kinijos dalyje UWC alumno Marko Jiapengo Wango iniciatyva. Nuo atidarymo mokykla gerokai išaugo ir šiandien joje mokosi 443 moksleiviai. UWC Changshu China sudaro 10, 11 ir 12 klasės, dauguma užsienio moksleivių mokosi 11 ir 12 klasėse.

Trys unikalios savybės

  • Kinų kultūra - kiekvienas mokinys turi išklausyti bent vieną kinų kalbos, literatūros ar kultūros kursą. Tai kuria įtraukiančią kinų kalbos aplinką ir gausų kinų kultūros kontekstą, padedantį mokyti ir mokytis. Tuo tarpu programa Zhi Xing (mokymasis veikiant) suteikia galimybę tyrinėti kinų kultūrą bendraujant su platesne bendruomene.
  • Jaunimo lyderystė - daugelyje Zhi Xing veiklų dalyvauja mokinių lyderiai, kurie, naudodamiesi savo žiniomis ir patirtimi, padeda savo bendraklasiams pasiekti puikių rezultatų skirtingose veiklose, būdami teigiamais pavyzdžiais savo bendraamžiams ir kartu keldami sau iššūkius.
  • Mokiniai dalyvauja tokiose veiklose kaip antrinis perdirbimas, ekologinis ūkininkavimas ir šlapžemių apsauga, taip darydami teigiamą poveikį bendruomenei ir aplinkai.
Pamokose 

UWC Changshu China siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP), o 10 klasės mokiniams - parengiamąją IBDP programą.

Pre-IBDP programos tikslas - suteikti mokiniams galimybę įgyti įgūdžių ir žinių, reikalingų sėkmingam stojimui į IBDP programą.

Pagal IBDP programą, be įprastų pamokų, UWC Changshu siūlo kinų kalbos pagrindų programą (užsienio mokiniams), geografijos, ekonomikos, filosofijos, pasaulinės perspektyvos, kinų studijų, teatro, vizualiųjų menų, ispanų, prancūzų ir vokiečių kalbų pamokas.

Po pamokų 

UWC Changshu China pavadino kūrybiškumo, aktyvymos ir savanorystės programą Zhi Xing, kas reiškia "mokymasis veikiant" ir "žinių panaudojimas veikloje". Ji suteikia galimybę tyrinėti kinų kultūrą mokykloje ir bendraujant su platesne bendruomene. Daugelis veiklų, pavyzdžiui, kinų kovos menai, kaligrafija ar kinų muzikos instrumentai, yra tiesiogiai susijusios su kinų kultūra, todėl užsienio moksleiviai gali visapusiškai su ja susipažinti. Tokia veikla taip pat suteikia galimybę kinų moksleiviams dalytis savo kultūra ir toliau ją tyrinėti. Kita veikla, pavyzdžiui, savanorystė vietos senelių namuose, mokyklose ir bendruomenės centruose, praplečia mūsų moksleivių išsilavinimo ribas, įtraukdama vietos kinų kultūrą, žmones ir aplinką.

Projektų savaitės - tai neįkainojama mokymosi galimybė mokiniams, leidžianti jiems praktiškai įgyvendinti UWC vertybes. Kartą per metus mokiniai gali tyrinėti atokias Kinijos vietoves. Mokytojai veda IBDP studentus į mažiau išsivysčiusius Kinijos regionus, kur jie dalyvauja savaitės trukmės visuomeninėje veikloje. Moksleiviai turi galimybę bendrauti su vietos bendruomene per mokymą, pagalbą ir kitą į bendruomenę orientuotą veiklą. Šios kelionės taip pat leidžia moksleiviams susipažinti su skirtingais Kinijos ekonominio išsivystymo lygiais.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

24 hektarų ploto mokykla, kurią suprojektavo I. M. Pei mokinys Mo Pingas, pastatyta saloje Kunčengo ežero šiaurės vakarų pusėje. Savo architektūriniu dizainu mokykla primena pietų Kinijos pakrantės kaimą, kur ryšiai tarp visų dalių yra vientisi ir netrukdomi. Joje taip pat įdiegtos pažangiausios technologijos, didinančios tvarumą ir ekologiškumą, pavyzdžiui, geoterminio šildymo sistema, saulės kolektoriai ant stogo, hibridiniai saulės kolektorių ir vėjo malūnų gatvės šviestuvai ir kitos funkcijos. Mokyklos infrastruktūra: daugiafunkcis scenos menų centras; modernus geros savijautos centras su uždarais sporto įrenginiais, bėgimo taku, plaukimo centru, jogos ir šokių erdvėmis bei lauko sporto aikštele, krepšinio aikštele, futbolo aikštele, paplūdimio tinklinio aikštele; gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) centras; daugiafunkcis konferencijų centras; bendrabučiai; valgykla; biblioteka.

Geografinė padėtis 

Čangšu - tai Sudžou, Dziangsu provincijos, apygardos miestas, esantis 110 km į vakarus nuo Šanchajaus, Jangdzės upės deltos širdyje. 

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

Kontaktai


UWC Changshu China,
No. 88 Kun-Cheng-Hu-Xi Road,
Changshu,
Jiangsu,
China 215500

18 Mokyklos pasaulyje