Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Red Cross Nordic

Flekke, Norvegija

205 moksleiviai
16-20 metų amžiaus

Įkurta

1995

3 March 2017

UWC Red Cross Nordic sudaro trys ramsčiai: šiaurės šalių, humanitarinis ir aplinkosauginis. Visos šiaurės šalys prisideda prie mokyklos finansavimo. Mokykla Tyra įkurta kaip fondas, kurio vieni iš steigėjų yra Raudonasis Kryžius Norvegijoje ir Sogn & Fjordane. Pagal kūrybiškumo, aktyvumo ir savanorystės programą moksleiviai įgyja Raudonojo Kryžiaus diplomą. Mokykloje sporto įranga dalijamasi su Raudonojo Kryžiaus Hauglando reabilitacijos centru, kuris yra glaudus bendradarbiavimo partneris.

Trys unikalios savybės

  • Valstybinis finansavimas - Šiaurės šalių valstybinis finansavimas leidžia mokyklai vykdyti atranką, grindžiamą tik nuopelnais ir galimybėmis, ir kurti mokymosi aplinką, kurioje įvairovė yra svarbi vertybė visiems.
  • Programa "Išgyvenusieji konfliktus" - Programa, vykdoma kartu su Norvegijos Raudonuoju Kryžiumi ir Hauglando reabilitacijos centru, suteikia galimybę neįgaliems jaunuoliams, atvykusiems iš konfliktų zonų, mokytis UWC RCN. Siekiama, kad programos dalyviai grįžę savo šalyse veiktų kaip išradingi ir aktyvūs visuomenės nariai.
  • The Foundation Year (liet. pamatinių metų) programa - būtina sąlyga įtraukiant moksleivius iš marginalizuotos aplinkos. Ji siūloma moksleiviams, kurie atvyksta su ribotomis anglų kalbos žiniomis. Pagrindiniai tikslai - ugdyti pasitikėjimą savimi, skatinti dalyvavimą mūsų sąmoningai įvairialypėje mokinių bendruomenėje ir paruošti mokinius dvejų metų IB diplomo programos reikalavimams.
     
Pamokose 

UWC Red Cross Nordic siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje siūlomi danų, norvegų, švedų, pasaulio politikos, mokslo projektų, teatro meno pamokos. Be to, pirmamečiai kas savaitę dalyvauja Raudonojo Kryžiaus šiaurės šalių gyvenimo įgūdžių programos užsiėmimuose, kuriuose tyrinėja ir gilina žinias temomis, susijusiomis su Raudonojo Kryžiaus vertybėmis ir mokyklos šiaurės, humanitariniu bei aplinkosauginiu ramsčiais.

Po pamokų 

Neakademinėje programoje daugiausia dėmesio skiriama trims ramsčiams: šiaurės šalių, humanitariniam ir aplinkosaugos. Joje daug dėmesio skiriama darbui bendruomenėje, siūloma įvairi kultūrinė ir lauko veikla. Tai gali būti: neformali veikla, neakademiniai įsipareigojimai, projektais grindžiamo mokymosi savaitės, Frilufsveke - slidinėjimo savaitė, specialūs renginiai ir programos, globalūs klausimai, kultūros dienos, darbas bendruomenei (t. y. stovyklų mokykla, kurioje visi vienos kartos moksleiviai kas savaitę savanoriaujia, Hauglando reabilitacijos tarnyba; moksleivių organizacijos). Mokykloje vyksta keramikos ir mezgimo užsiėmimai, taip pat remiama amatų ir tapybos veikla Hauglando reabilitacijos centre. Nuostabus fiordo kraštovaizdis yra puiki aplinka veiklai vandenyje ir kalnuose. Pirmais metais galite būti mokomi tapti vadovu gamtoje, o antraisiais šią kompetenciją galėsite pritaikyti praktiškai. Ridderrennet - tai kasmetinės tarptautinės neįgaliųjų slidinėjimo varžybos, į kurias moksleiviai siunčiami kaip dalyviai ir savanoriai.

Mokykla ir jos infrastruktūra
 

Mokykloje yra 5 bendrabučiai, kuriuose gyvena po 40 moksleivių. Kambariai, kuriuose gyvena po 5 moksleivius, įrengti tradiciniu norvegišku stiliumi ir kiekvienas turi savo vonios kambarį. Mokyklos viduryje yra centrinė skalbykla. UWC RCN projektas "UWC Connect" yra atsakingas už išorinių mokyklos svečių apgyvendinimą dviejuose mokykloje esančiuose namuose, pastatytuose tam, kad lankytojai galėtų naudotis šia įvairiapusiška aplinka. Hauglando centre yra gera prieiga prie plaukimo baseino, taip pat treniruoklių salė ir sporto salė.

Geografinė padėtis 

Mokykla yra įsikūrusi nuostabiame fjordų kraštovaizdyje Norvegijos vakarinėje pakrantėje. Iki Førde Bringeland oro uosto - 40 minučių, o iki Bergeno tarptautinio oro uosto - 3 valandos kelio.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontaktai


UWC Red Cross Nordic
6968 Flekke,
Norway

18 Mokyklos pasaulyje