Pereiti prie turinio ↓
map

UWC South East Asia

Singapūras

5,600 moksleivių
4–18 metų amžiaus

Įkurta

1971

3 March 2017

1971 m. tuometinio ministro pirmininko Lee Kuan Yew atidaryta kaip Singapūro tarptautinė mokykla, 1975 m. UWC South East Asia (UWCSEA) tapo visateise UWC judėjimo nare, o 1990-aisiais išsiplėtė ir įtraukė vos ketverių metų amžiaus pradinukus. 2011 m. buvo atidarytas antrasis mokyklos pastatas. Šiuo metu UWCSEA veikia dviejuose pastatuose, kuriuose mokosi daugiau kaip 100 tautybių mokiniai, gyvenantys dieninėse ir internatinėse bendruomenėse. Daugiakalbę bendruomenę kasmet papildo 600-800 naujų visų klasių mokinių.

Trys unikalios savybės

 

  • Įvairovė - UWCSEA mokymosi programa visus mokinius įtraukia į UWC misiją ir vertybes. Visi moksleiviai atrenkami atsižvelgiant į sąmoningai kuriamą įvairovę, įskaitant tokius veiksnius kaip kultūra ir gyvenimo patirtis. Nuo 4 metų amžiaus UWCSEA mokymosi programa suteikia idealią platformą tarpkultūriniam ir tarpasmeniniam supratimui ugdyti.
  • Gyvybinga vieta - Singapūro miestas-valstybė, pasižymintis nedideliu dydžiu ir centrine pasaulinio Azijos centro padėtimi, suteikia mokiniams galimybę pasinerti į Singapūro bendruomenę prie pat namų slenksčio ir kartu užmegzti ryšius su aplinkinių Azijos šalių bendruomenėmis.
  • K-12 koncepcija pagrįsta mokymo programa - Keturi iš penkių mūsų UWCSEA mokymosi programos elementų - akademinis ugdymas, ugdymas lauke, asmeninis ir socialinis ugdymas bei savanorystė - turi susietą mokymo programą nuo 1 iki 12 klasės, pagal kurią besimokantieji dalyvauja tikslingoje, holistinėje ugdymo programoje, pagrįstoje tarpdisciplininio ir patirtinio mokymosi metodais, vedančiais prie IBDP.
Pamokose 

UWCSEA misija yra ir pradinis, ir galutinis UWCSEA mokymosi taškas, todėl ja vadovaujamasi priimant kiekvieną su mokymusi susijusį sprendimą. Švietimo tikslas - suteikti holistinį, vertybėmis grindžiamą išsilavinimą, padedantį mokiniams tobulėti kaip asmenybėms ir globalios visuomenės nariams - yra viso mokymosi klasėje pagrindas ir formuoja akademinės mokymo programos turinį.

Gerovė ir mokymosi principai sukuria aplinką, kurioje mokiniai gali plėtoti žinias ir supratimą, naudodamiesi penkiais tarpusavyje susijusiais UWCSEA mokymosi programos elementais: akademinėmis žiniomis, aktyvumu, ugdymu lauke, asmeniniu ir socialiniu ugdymu bei savanoryste. Nors mokiniai kiekvienam elementui skiria ne vienodai laiko (didžiąją metų dalį akademinis elementas užima didžiąją dienos dalį), jiems teikiama vienoda reikšmė. 

Programoje stengiamasi kiekvienam mokiniui suteikti pagal amžių tinkamų galimybių ugdyti savybes ir įgūdžius, o koncepcijomis pagrįsta K-12 mokymo programa yra bendra abiem miesteliams. Mokiniai mokosi pagal amžių kiekvienoje akademinėje disciplinoje, siekdami įgyti žinių, kurios padės sėkmingai mokytis pagal IB diplomą 11 ir 12 klasėje ir vėliau. 

UWCSEA aukštosiose mokyklose 11 ir 12 klasėse siūloma tarptautinio bakalaureato diplomo programa (IBDP). Be įprastų pamokų, UWCSEA siūlo olandų, hindi, indoneziečių, japonų, korėjiečių, kinų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir rusų kalbų pasirinkimą, taip pat dizaino technologijų, kompiuterių mokslo, aplinkos sistemų ir visuomenės, pasaulio politikos, psichologijos, filosofijos, sporto pratimų ir sveikatos mokslų, šokio, kino, muzikos, vizualiųjų menų ir teatro pamokas.

Po pamokų 

UWCSEA mokymosi aplinka sukurta taip, kad padėtų užtikrinti gerą savijautą, o kartu ir efektyvų mokymąsi. Daugiausia dėmesio skiriant tam, kad kiekvienas mokinys jaustųsi vertinamas, globojamas, saugus ir remiamas. Siekiama padėti mokiniams išsiugdyti stiprius socialinius ir emocinius įgūdžius, kad jie galėtų geriau valdyti save, bendrauti su kitais, ugdytis atsparumą ir savivertės jausmą, spręsti konfliktus, įsitraukti į komandinį darbą ir teigiamai vertinti save ir juos supantį pasaulį.

Mokiniams reguliariai suteikiama galimybė stebėti ir tyrinėti juos supantį gamtinį pasaulį, kartu saugiai išbandant savo gebėjimus tiek savarankiškai, tiek bendradarbiaujant su kitais. Visų klasių mokiniai per pamokas tyrinėja miestelio sodus ir kitas natūralias erdves.

Visi mokiniai dalyvauja amžių atitinkančioje mokymosi tarnyboje veikloje, tiesiogiai susijusioje su mūsų K-12 mokymo programa ir kitais UWCSEA mokymosi programos elementais. Visi mokiniai dalyvauja kiekvienoje iš trijų mokymosi sričių, nurodytų mūsų savanorystės veiklos mokymo programoje:

  1. Sąmoningumas - pasiruošimas veikti
  2. Sisteminis mąstymas siekiant darnaus vystymosi
  3. Veiksmai - būti pokyčių kūrėju

Ugdydami atjautą ir atsakomybę, savanorystės programa leidžia mokiniams įgyvendinti UWC vertybes, nes jie įsitraukia į naudingas patyriminio mokymosi galimybes, vadovaudamiesi savanorystės mokymo programa.

Savanorystė yra UWC misijos esmė, todėl moksleiviai gali aktyviai prisidėti prie socialinių ir aplinkosaugos problemų sprendimo tiek vietos, tiek pasaulio mastu. Gilindamiesi į šių problemų priežastis, mokiniai suvokia, kad kiekvienas gali prisidėti prie sąmoningų ir tikslingų veiksmų joms spręsti.

Tiek mokykloje, tiek už jų ribų visi mokiniai taip pat sprendžia patyriminius uždavinius, kurie ugdo atsparumą, bendradarbiavimą ir lyderystę per kruopščiai suplanuotą laipsnišką amžių atitinkančią lauko edukacijos patirtį. 

Pasiekimai lauko edukacijos srityje fiksuojami mokinių refleksijose ir parodomi per charakterį, įgūdžius, savybes ir brandą, kuriuos mokiniai išsiugdo ir pritaiko visais mokymosi programos aspektais ir savo gyvenime. UWCSEA bendradarbiauja su Oregono valstijos Kaskadų universitetu, kad atliktų lauko edukacijos poveikio tyrimą. Tarpinės išvados pateikia įtikinamų įrodymų, pagrindžiančių ilgalaikę tikslingos ugdymo lauke programos naudą mokiniams.

Dar viena svarbi moksleivių gyvenimo ir mokymosi dalis - įvairiapusė veiklos programa, suteikianti moksleiviams galimybių tyrinėti naujus interesus, ugdyti savo stipriąsias puses ir siekti savo aistrų. Tai jie gali daryti per jau esamas veiklas arba ieškodami mokinių ir darbuotojų, kurie kartu su jais pradėtų naują veiklą, nes jie susiranda bendraminčių ir bendrauja su mokiniais iš kitų klasių ir mokyklos dalių.

Mokykla ir jos infrastruktūra
 

Mokykla turi išskirtines patalpas, pritaikytas praktinei ir technologiškai integruotai mokymosi programai. Nuo klasių, išteklių centrų ir bibliotekų, aprūpintų naujausiomis technologijomis ir priemonėmis, iki profesionaliai įrengtų pasirodymų erdvių ir puikių sporto įrenginių - aplinka sukurta taip, kad padėtų įgyvendinti visus penkis UWCSEA mokymosi programos elementus.

Mokyklai yra išduotas "GreenMark Platinum Super Low Energy" (liet. super žemos energijos) sertifikatas reiškia, kad jie pasiekė aukščiausią žaliųjų pastatų standartą Singapūre ir toliau veikia pagal standartus, nustatytus siekiant prisidėti prie ambicingų Singapūro tvarumo tikslų. Pastatų aplinkosauginiai ir dizaino aspektai, kur tik įmanoma, integruoti į mokymosi programą, padedant moksleiviams įgyvendinti sisteminį mąstymą ir mokyklos tvarumo darbotvarkę, kuria siekiama ugdyti moksleivius kaip aplinkos rūpintojus.

Doverio mokyklos pastatas buvo įkurtas 1971 m. veikusioje Švento Jono armijos mokykloje, jame auga daug brandžių medžių ir yra daug atvirų erdvių. Nors per daugelį metų trukusį renovacijos projektą pastatas pasikeitė, "Tent Plaza" išlieka socialine jo širdimi. Čia yra trys bendrabučiai: Kurt Hahn House, Nelson Mandela House ir Malala Yousafzai House, kuriuose gyvena daugiau kaip 190 8-12 klasių mokinių.

2011 m. rugpjūtį atidarytas Rytų pastatas yra specialiai pastatytas pastatas, kuris, laikantis UWC tvarumo tikslo, ir toliau nustato pasaulinius dizaino, naujovių, prieinamumo ir poveikio aplinkai standartus mokyklose. Tampines House, daugiaaukščiame bendrabutyje, iš kurio atsiveria vaizdas į miestelį, gyvena apie 160 8-12 klasių mokinių.

Geografinė padėtis 

Dover pastatas užima 11 hektarų plotą Klemensyje, į vakarus nuo centrinio verslo rajono ir šalia Singapūro nacionalinio universiteto. Rytų pastatas yra 5,5 ha ploto Tampines mieste, sparčiai besivystančiame šiaurės rytų centre netoli Čangio oro uosto.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontaktai


Dover Campus
1207 Dover Road,
Singapore 139654
East Campus
1 Tampines
Street 73,
Singapore 528704

18 Mokyklos pasaulyje