Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Adriatic

Duino, Italija

182 moksleiviai
16-19 metų amžiaus

Įkurta

1982

3 March 2017

Teritorija į šiaurę nuo Triesto Pirmojo pasaulinio karo metu patyrė didelį kraujo praliejimą, o Antrasis pasaulinis karas dar labiau padidino politinį ir etninį susiskaldymą šioje Europos dalyje - germanų, lotynų ir slavų kultūrų susitikimo vietoje. Įžengusi į šią etniškai ir istoriškai sudėtingą areną, UWC Adriatic prisiėmė labai įtemptą politinę reikšmę turintį edukacinį vaidmenį ir įžengė į nepaprastos kultūrinės įvairovės pasaulį. Būtent dėl šių priežasčių Friulio-Venecijos Džulijos regiono vyriausybė ir Užsienio reikalų ministerija nuo pat pradžių palaikė projektą ir išlieka pagrindiniais mokyklos dalininkais.

Trys unikalios savybės

  • Įtraukianti itališka patirtis - moksleiviai mokosi pagal UWC programą ir tuo pat metu nuolat susipažįsta su Italijos kultūros paveldo turtingumu ir įvairove. Mokykla naudojasi savo padėtimi politinėje, kultūrinėje ir geografinėje kryžkelėje pačioje Europos širdyje.
  • Muzika - UWC Adriatic kolegijoje muzikai tenka svarbus vaidmuo, nes čia veikia muzikos akademija (ICMA), kurios tikslas - pažinti visus pasaulio muzikos žanrus ir stilius.
  • Atvira mokykla - UWC Adriatic nėra uždaryta savo teritorijoje. Jos gyvenamieji namai, akademiniai pastatai, laboratorijos ir kt. yra išsibarstę po visą kaimą. Moksleiviai yra integruoti į vietos ir aplinkinių bendruomenių gyvenimą per kasdienį gyvenimą ir kassavaitines socialines paslaugas.
Pamokose
 

UWC Adriatic siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis arabų, slovėnų, serbų, kroatų ir bosnių kalbų, pasaulio menų ir kultūrų, aplinkosaugos sistemų ir meno. Be to, tikimasi, kad visi mokiniai rinksis italų kalbos dalyką, nors tai nebūtinai turi būti IBDP egzamino dalykas, bet gali būti pildomas atskiras sertifikatas.

Po pamokų 

UWC Adriatic ypač daug dėmesio skiria savo kūrybiškumo, aktyvumo ir savanorystės programos savanorystės komponentui. Mokykla yra fiziškai įsiliejusi į vietos bendruomenės gyvenimą ir jau seniai bendradarbiauja su daugeliu asociacijų, kurios vykdo savanorišką veiklą įvairiose srityse.

Savanorystės veiklą apima: darbas su itališkai ir slovėniškai kalbančiais vaikais per meną, anglų kalbos mokymą ir kitą veiklą vietos pradinėse mokyklose; daugiakultūriniai pristatymai, skirti vietos pradinių mokyklų mokiniams suteikti daugiakultūrinės patirties per įvairią veiklą, kuria siekiama kovoti su nusistatymais ir rasizmu; pagalba asmenims, turintiems psichinę ar fizinę negalią; darbas su pabėgėliais, palydint pagyvenusius ar kitus asmenis, kurie yra uždaryti savo namuose; senelių lankymas vietos įstaigose; pirmosios pagalbos kursai - greitosios pagalbos tarnyba (su vietos Raudonojo Kryžiaus operatoriais); muzikinių koncertų rengimas ligoninėse ir įstaigose pagyvenusiems ir sergantiems žmonėms; išsėtine skleroze sergančių žmonių lankymas; sporto ir teatro užsiėmimai su neįgaliaisiais; mokslo sklaida vaikams ir suaugusiesiems; anglų kalbos pokalbių pamokos vietos bendruomenei; vietos hospiso gyventojų lankymas.

Kūrybinė veikla: Adriatic Times tinklaraštis, keramika / keramika, šachmatai, kūrybinis rašymas ir literatūros vertinimas, einamųjų reikalų studijų grupė, debatų klubas, dekupažas ir skiautiniai, piešimas, kultūrų tyrinėjimas per kiną, Jungtinių Tautų modelis (MUN), muzikinė veikla (choras, madrigalinis choras, fortepijono pamokos, solinis dainavimas, supratimo kursai, muzikos komponavimas, instrumentų pamokos, ansambliai, muzikinis šou), fotografija, robotika, filosofijos žurnalas, TEDx UWC Adriatic, teatras, metraštis, WEB 2.0.

UWC Adriatic išnaudoja savo pajūrio kaimelio, esančio Triesto karstinėje aukštumoje ir netoli Alpių, pranašumus ir siūlo savo studentams įvairią su tuo susijusią veiklą lauke. Šiuo metu siūlomos šios galimybės: aerobika, badmintonas, treniruotės, laipiojimas, šiuolaikinis šokis, bėgimas, žygiai pėsčiomis, baidarių sportas, mišrūs kovos menai, orientavimosi sportas, buriavimas, futbolas, plaukimas, tenisas, ultimate frisbee ir joga.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

UWC Adriatic rezidencijos ir patalpos išsibarsčiusios Duino kaime. Moksleiviai gyvena septyniuose bendrabučiuose. Kitos patalpos: "Mensa" (valgykla), akademinis pastatas, meno centras, mokslo laboratorijos, biblioteka, medicinos centras, auditorija ir ICMA - Tarptautinė bendruomenės muzikos akademija.

Geografinė padėtis 

Duino, žavus pajūrio kaimelis, esantis už pusvalandžio kelio nuo Triesto, yra rami vieta, kurioje saugoma sveiką gyvenimo būdą skatinanti aplinka. Netoliese yra Venecija, o iki sienos su Slovėnija - vos keli kilometrai.

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

 

Kontaktai


Collegio del Mondo Unito dell’Adriatico O.N.L.U.S.
Via Trieste, 29 – 34011
Duino Aurisina (TS), Italy

18 Mokyklos pasaulyje