Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Maastricht

Mastrichtas, Nyderlandai

915 Moksleiviai
2-18 metų amžiaus

Įkurta

2009

3 March 2017

UWC Maastricht yra daugiakultūrė mokykla, kurioje mokosi moksleiviai, pasižymintys įvairiomis socialinėmis bei ekonominėmis padėtimis. Ji veikia Nyderlandų valstybinėje švietimo sistemoje ir yra subsidijuojama Nyderlandų vyriausybės. Mokykla buvo įsteigta siekiant tenkinti tiek tarptautinės Mastrichto bendruomenės poreikius, tiek suteikti išsilavinimą per UWC nacionalinio komiteto sistemą iš viso pasaulio atrinktiems studentams, kad jie galėtų mokytis ir gyventi kartu.

Trys unikalios savybės

  • Nacionalinė valstybinė mokykla - UWC Maastricht yra vienintelė UWC mokykla, veikianti nacionalinėje valstybinėje mokykloje, kurioje mokosi mokiniai nuo ikimokyklinio amžiaus iki vidurinės mokyklos.
  • Youth Social Entrepreneurship (YSE) (liet. jaunimo socialinis verslumas) ir mokinių kuriamos konferencijos - YSE iniciatyva suteikia mokiniams įgūdžių nustatyti bendruomenės problemas ir parengti konkrečius jų sprendimus, t. y. socialinio verslumo projektus. Metinės konferencijos (TEDx Maastricht, Youth Environmental Sustainability, International Peace Conference, The Theory of Knowledge Conference )yra organizuojamos tik studentų pastangomis.
  • Parama vietos bendruomenei - UWC Maastricht nuolat stengiasi mažinti atotrūkį tarp mokyklos ir miesto bendruomenės.
Pamokose 

16-18 metų moksleiviams mokykla siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be standartinių pamokų, UWC Maastricht siūlo olandų, ispanų, vokiečių, italų, arabų, pasaulio menų ir kultūrų, pasaulinės politikos, vizualiųjų menų ir muzikos pamokas.

Po pamokų
 

UWC Maastricht siekia skatinti moksleivių ir darbuotojų socialinį verslumą, suteikdama jiems priemones ir skatindama požiūrį, reikalingus projektams pradėti ir užtikrinti jų tvarumą. Dalyvavimas jaunimo socialinio verslumo programoje yra privalomas visiems IB diplomo programos moksleiviams pirmuose metuose.

Pirmaisiais IBDP metais mokiniai kuria, planuoja ir įgyvendina projekto savaitę, suteikdami paslaugas Mastrichto vietos bendruomenėms. Be to, visi IBDP mokiniai skatinami per atostogas organizuoti neprivalomą projektų savaitę Europoje, kurioje daugiausia dėmesio skiriama savanorystei, kūrybiškumui, aktyvumui ir bendram tyrinėjimui.

Kasmet rengiama dviejų dienų Pažinimo teorijos (TOK) konferencija, suteikianti mokiniams galimybę kritiškai vertinti juos supantį pasaulį kartu su prestižiniais pranešėjais.

Keturias dienas vykstančioje Tarptautinėje taikos konferencijoje taikdariai, kovotojai, gynėjai ir ekspertai iš viso pasaulio per paskaitas dalijasi savo žiniomis ape taikos kūrimą. Moksleiviai, patyrę konfliktą arba asmeniškai susiję su įvairiomis konfliktų formomis, siūlo unikalias įžvalgas ir dalyvauja sprendimais grįstose diskusijose.

Mastrichto Jungtinių Tautų moksleivių konferencija (MaasMUN) ir "TEDxYouth@Maastricht" yra dar du kasmetiniai renginiai, kuriuos organizuoja tik studentai.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

2015 m. UWC Maastricht buvo pastatytas į parką panašioje aplinkoje Mastrichto mieste. Teritoriją supa sporto aikštynai, angliško stiliaus gamtos rezervatas ir nauji gyvenamieji namai. Norint patekti į mokyklą, reikia kirsti tiltą, kuriuo gali naudotis tik pėstieji ir dviratininkai.

Geografinė aplinka 

UWC Maastricht yra įsikūrusi Mastrichte, globaliame mieste saulėtoje ir piečiausioje Nyderlandų dalyje. Miesto centras yra vos už 10 minučių kelio dviračiu.

Kontaktai


UWC Maastricht
PO Box 1187
6201 BD Maastricht
Netherlands

18 Mokyklos pasaulyje