Pereiti prie turinio ↓
map

Waterford Kamhlaba UWC

Mbabane, Esvatinis

600 moksleivių
11 - 20 metų amžiaus

Įkurta

1963

3 March 2017

Waterford Kamhlaba Pietų Afrikos UWC buvo įkurta 1963 m. kaip atsakas į atskiras ir nelygias švietimo sistemas Pietų Afrikoje. Teritorija, kurioje įsikūrusi mokykla, iš pradžių buvo ūkis, pavadintas "Waterford Park Estate". Kai 1967 m. mokykloje lankėsi Jo Didenybė karalius Sobhuza II, buvęs Ngwenyama, jis suteikė jai pavadinimą "Kamhlaba", kuris reiškė iš pasaulio, miniatiūrinį pasaulį, ir tai, kad mes esame "iš žemės", taigi be tokių skirtumų kaip rasė ar religija. Kitaip nei visose kitose UWC mokyklose, mokslo metai Voterfordo Kamhlaboje trunka nuo sausio iki lapkričio.

Trys unikalios savybės

  • Stiprūs ryšiai su vietos pokyčius kuriančiomis organizacijomis - Mokykla, dirbdama bendruomenėje, palaiko tvirtus ryšius su vietos organizacijomis, tokiomis kaip pabėgėlių stovykla ir vaikų gerovės centrai.
  • Waterford Kamhlaba yra vienintelė UWC mokykla Afrikoje, todėl Waterford Kamhlaba yra unikali UWC idėjų ir misijos žemyne ambasadorė, nuo pat įkūrimo pradžios išugdžiusi didelį būrį Afrikos pokyčių kūrėjų.
  • Waterford Kamhlaba buvo pirmoji Pietų Afrikos Respublikoje daugiatautė mokykla, įkurta kaip tiesioginis atsakas į Pietų Afrikos Respublikoje galiojusią apartheido sistemą, kurioje buvo vykdoma rasinės segregacijos politika, neleidžianti steigti daugiataučių mokyklų. Jos istorija, kai buvo priimama ir puoselėjama įvairovė iš visos Afrikos ir kitų šalių, yra giliai įsišaknijusi Waterford Kamhlaba prigimtyje ir šiandien tebėra jos vertybių pagrindas.
Pamokose 

Waterford Kamhlaba siūlo tris ugdymo programas: jaunesniojoje mokykloje - Waterford mokymo programą, kurią sudaro 1-3 klasės (11-14 metų mokiniai); vidurinėje mokykloje - Kembridžo universiteto tarptautinio bendrojo vidurinio išsilavinimo sertifikato (IGCSE) programą, 14-16 metų mokiniams; ir vyresniojoje mokykloje - tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP) 16-20 metų mokiniams.

Pagal IBDP programą mokykloje greta įprastų pamokų siūlomi SiSwati, prancūzų, ispanų, antropologijos, psichologijos, verslo vadybos, muzikos, ir teatro pamokos.

Po pamokų 

Waterford Kamhlaba siūlo daugybę sporto užsiėmimų, įskaitant lengvąją atletiką, badmintoną, krepšinį, kriketą, ledo ritulį, tinklinį, regbį, futbolą, softbolą, skvošą, plaukimą, tinklinį ir tenisą. Kitos laisvalaikio pramogos apima stovyklavimą, alpinizmą, jodinėjimą žirgais, plaukimą baidarėmis ir kelių bei kroso bėgimą. Darbuotojai ir mokiniai vadovauja įvairiems meno (įskaitant dramos ir muzikos) būreliams ir draugijoms. Nuo 1979 m. įsipareigojimas dirbti bendruomenei taip pat oficialiai pripažintas esmine mokyklos politikos, organizacijos ir gyvenimo dalimi. Iš mokinių reikalaujama, kad jie reguliariai dvi valandas per savaitę dalyvautų savanorystės projekte, o projektai paprastai būna įvairūs - nuo dalyvavimo vietos ligoninėje, darbo su neįgaliaisiais, vietos mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose iki aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo, pavyzdžiui, perdirbimo programos.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

Ekukhuleni (vieta augti) bendrabutyje gali apsistoti iki 80 mokinių. Esiveni (tautos žmonių vieta) bendrabutyje gali gyventi iki 110 mokinių. Emhlabeni (pasaulio žmonių vieta) ir Elangeni (kylančios saulės vieta) bendrabučiuose gyvena atitinkamai iki 130 ir 68 IBDP mokinių. Moksleiviai gyvena vienviečiuose arba bendruose kambariuose; jas sudaro atskiri sparnai vaikinams ir merginoms, bendras kambarys, kompiuterių centras, biblioteka, TV kambarys ir virtuvė. Kiekvieną dieną kiekviename bendrabutyhe budi mokytojai. Mokykloje taip pat yra išskirtinės sporto, meno ir mokymosi patalpos.

Geografinė padėtis 

Waterford Kamhlaba yra įsikūrusi Sidvašini kalno viršūnėje, maždaug už 10-15 minučių kelio automobiliu nuo Esvatini sostinės Mbabanės. Mokykloje galima rasti neįtikėtiną vietinės floros ir faunos derinį. Pėsčiųjų takais, vedančiais į mokyklos viršūnę, atsiveria įspūdingai vaizdingas Esvatini kraštovaizdis.

Kontaktai


Waterford Kamhlaba UWCSA
P.O. Box 52
Mbabane H100, Swaziland

18 Mokyklos pasaulyje