Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Mostar

Mostaras, Bosnija ir Hercegovina

200 moksleivių
16 - 19 metų amžiaus

Įkurta

2006

3 March 2017

UWC Mostar yra vienintelė UWC mokykla, įkurta pokonfliktinėje šalyje, kurios misija - "tiesti tiltus tarp žmonių ir kultūrų per įkvepiantį ir kokybišką švietimą". Nuo pat pradžių jos ypatingas tikslas buvo prisidėti prie taikos kūrimo proceso ir Mostaro miesto bei Bosnijos ir Hercegovinos vystymosi. Taip pat ji siekia plėtoti švietimo praktiką, tinkamą pokonfliktinėms ir pereinamojo laikotarpio visuomenėms. Aktyviai bendradarbiaudama su vietos bendruomene, UWC Mostar parodo, kaip švietimas gali suvienyti, įkvėpti ir įtraukti moksleivius bei platesnę bendruomenę siekti taikios ir tvarios ateities.

Trys unikalios savybės

  • UWC Mostar yra pirmoji UWC, kurios tikslas - prisidėti prie pokonfliktinės visuomenės atstatymo - mokykla skatina moksleivius mokytis ir vertinti savo skirtumus, kartu skatindama lygybę, toleranciją ir kritinį mąstymą.
  • Vietos bendruomenė - Moksleivių sąveika su vietos bendruomene yra UWC Mostar esmė. Kasmet mokiniai ir darbuotojai organizuoja projektus ir renginius, atvirus Mostaro bendruomenei.
  • Education in Action fondas - UWC Mostar buvo įkurtas įsteigė Education in Action (liet. veiklus švietimas) fondo, kurio tikslas - tapti šalies švietimo reformos atskaitos tašku ir užtikrinti aukštos kokybės mokytojų rengimą, ypatingą dėmesį skiriant objektyviam išoriniam vertinimui, mokymo programų naujovėms ir novatoriškiems mokymosi metodams.
Pamokose
 

UWC Mostar siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis bosnių literatūros, kroatų literatūros, antropologijos, ekonomikos, aplinkos sistemų ir visuomenių, ir vizualiųjų menų.

Po pamokų 

UWC Mostar yra dažnas partneris beveik visuose svarbiausiuose Mostaro mieste vykstančiuose renginiuose. Tai tokie kasmetiniai renginiai kaip gatvės menų festivalis, vaikų festivalis, Europos mokslininkų naktis ir daugelis kitų. Tikslas - įtraukti jaunimą iš visų miesto dalių į bendrą nuotykį, kuriuo siekiama atgaivinti ir plėtoti miesto gyvenimą taip, kad jis suvienytų skirtingas bendruomenes.

UWC Mostar taip pat pirmasis Mostare ir visoje šalyje pradėjo taikyti Jungtinių Tautų modelio (MUN) koncepciją ir organizuoja kasmetinį UWC Mostar žiemos meno festivalį, kurio metu įvairiose viešose Mostaro miesto scenose pristatomi studentų talentai.

Mokykla ir jobs infrastruktūra
 

Kultūrų įvairovė ir tradicijų turtingumas UWC Mostare labiausiai pastebimas bendrabučiuose, nes jie yra ir vakarinėje, ir rytinėje miesto dalyje. Pats mokyklos pastatas yra miesto centre ir dalijasi patalpomis su Mostaro gimnazija: čia yra mokslo laboratorijos, erdvi, šviesi biblioteka palėpėje ir didelė aktų salė. UWC Mostar moksleiviai gali naudotis gimnazijos vidaus ir lauko sporto aikštėmis, įskaitant sporto salę, futbolo ir rankinio aikštę, tinklinio aikštelę, bėgimo takelį ir šuolių į tolį sektorių. UWC Mostare yra dar du pastatai, naudojami akademinei veiklai, ofisams, vaizduojamiesiems menams ir teatrui.

Geografinė aplinka 

UWC Mostar yra įsikūręs Mostaro mieste, Bosnijos ir Hercegovinos pietuose. Dėl palankios geografinės padėties, artumo su Kroatija ir Juodkalnija bei švelnaus klimato Mostaras yra populiari turistų lankoma vieta. UWC Mostar yra vienintelis UWC Pietryčių Europoje.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontaktai


United World College in Mostar
Španski trg 1
88000 Mostar, Bosnia and Herzegovina

18 Mokyklos pasaulyje