Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Dilijan

Diližanas, Armėnija

220 moksleivių
16 - 18 metų amžiaus

Įkurta

2014

3 March 2017

Mokyklos įkūrimo idėja kilo socialiniams verslininkams Rubenui Vardanyanui ir Veronikai Zonabend 2006 m. Asmeniškai investavę 150 mln. JAV dolerių į aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančio, pažangiausias aplinką tausojančias ir atsinaujinančias technologijas naudojančio mokyklos pastato statybą, jie kartu su beveik 300 rėmėjų iš viso pasaulio 2014 m. atidarė UWC Dilijan, tapusį 14-aja UWC mokykla.

Įsikūrusi Diližane, Armėnijoje, prie senovinio šilko kelio, Europos, Artimųjų Rytų ir Rusijos kryžkelėje, UWC Dilijan simbolizuoja tarptautiškumo ir draugystės idėją. Mokykla siekia, kad per švietimą būtų skatinama taika ir tvarus socialinis, ekonominis ir aplinkosauginis vystymasis regione ir visame pasaulyje.

UWC Dilijan yra nepriklausoma ne pelno siekianti tarptautinė internatinė mokykla, priklausanti Armėnijoje įregistruotam labdaros fondui, veikianti tik švietimo tikslais ir prižiūrima vien tik savanorių valdybos.

Trys unikalios savybės

  • Švietimo centras - vienas iš svarbiausių mokyklos tikslų - toliau prisidėti prie regiono, kaip švietimo centro, kuris savo ruožtu skatina švietimą visoje Armėnijoje, plėtros.
  • Konfliktų sprendimas - dėl savo geopolitinės padėties mokslai UWC Dilijan yra unikali galimybė tiems, kurie nori įgyti patirties konfliktų sprendimo ir taikos iniciatyvų srityje.
  • Vietinis požiūris - Mes tikime "vietiniu" požiūriu, t. y. siekiame būti svarbūs pasauliniu mastu, bet įsitvirtinti vietinėje realybėje. Kuriame kitų kultūrų supratimo ir įvairovės puoselėjimo aplinką.
Pamokose 

UWC Dilijan siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis rusų, vokiečių, ispanų, pasaulio politikos, filosofijos, teatro ir meno.

Patirtinis mokymasis yra kertinis UWC švietimo pagrindas, todėl mokytojai ir darbuotojai suteikia mokiniams galimybę įsitraukti į veiklą, kad jie galėtų įprasminti savo patirtį apmąstydami, palaikydami dialogą ir ieškodami perspektyvų.

Mokykloje puoselėjas 1:5 mokytojų ir mokinių santykis, todėl kiekvienam mokiniui taikomas individualus požiūris, užtikrinantis geriausią mokymosi patirtį.

Dauguma mokytojų, prieš atvykdami į UWC Dilijan, turėjo tarptautinės patirties ir patirties dėstant IB diplomą.

Po pamokų
 

UWC Dilijan bendrojo ugdymo programą sudaro 4 elementai: kūrybiškumo, aktyvumo, savanorystės programa, projektų savaitės, dėmesio savaitės ir kultūriniai savaitgaliai.

Ši programa padeda UWC Dilijan mokiniams nustatyti asmenines stipriąsias ir tobulėjimo sritis, išnaudoti savo potencialą, mesti iššūkius ir peržengti komforto zoną. Ji taip pat padeda jiems geriau pažinti Armėnijos kontekstą, ugdyti visuomeninės veiklos etiką, įsitraukti į pasaulinės reikšmės klausimus ir lavinti komandinio darbo bei projektų valdymo įgūdžius. 

Moksleiviai glaudžiai bendradarbiauja su vietos bendruomene - Diližano bendruomenės centru, vaikų darželiais Diližane ir kaimyniniuose kaimuose bei organizacijomis, dirbančiomis su vaikais ir socialiai pažeidžiamais žmonėmis.

UWC Dilijan lauko edukacija apima žygius pėsčiomis, slidinėjimą, buriavimą ir speleologines ekspedicijas ir dažnai įtraukia dalyvius iš Diližano ir kaimyninių kaimų, kad būtų skatinami mainai, galimybė susipažinti su gamta ir aplinkosaugos programos.

Mokykla ir jos infrastruktūra
 

UWC Dilijan bendrabučiuose sudarytos puikios sąlygos mokytis ir gyventi. Moksleiviai gali naudotis treniruoklių sale, uždaru baseinu, sporto aikštele, kurioje yra futbolo ir tinklinio aikštelės, teniso, skvošo ir krepšinio aikštelės. Mokyklos teritorijoje infrastruktūra: biblioteka ir išteklių centras su integruota IT įranga; valgykla; medicinos centras; "black box" spektaklių centras; keramikos dirbtuvės. Statant mokyklą buvo naudojamos atsinaujinančios technologijos, įskaitant natūralių šaltinių surinkimą, lietaus vandens naudojimą laistymui ir pilkojo vandens perdirbimą.

Geografinė padėtis 

UWC Dilijan yra įsikūrusi XVI a. Diližano miesto slėnyje, didelio nacionalinio parko pakraštyje centrinėje Armėnijoje, 100 km nuo sostinės Jerevano.

Diližanas yra prie kelio, jungiančio du šiuolaikinius didžiuosius miestus - Jerevaną ir Tbilisį, šalyje, esančioje Europos ir Azijos pasienyje, pačiame įvairiapusio, kultūriškai turtingo ir sudėtingo regiono centre, kurio ilga istorija siekia Persijos, Bizantijos, Osmanų ir Rusijos imperijų sandūrą.

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

 

Kontaktai


UWC Dilijan
ARMENIA 7 Getapnya Street,
3903,
Dilijan

18 Mokyklos pasaulyje