Pereiti prie turinio ↓
map

UWC Robert Bosch College

Freiburgas, Vokietija

200 moksleivių
16 - 19 metų amžiaus

Įkurta

2014

3 March 2017

UWC Robert Bosch College yra bendras Vokietijos UWC fondo ir Robert Bosch fondo projektas. Mokykla yra įsikūrusi Freiburge, Vokietijos "žaliajame mieste", ir ypatingą dėmesį skiria tvarumui, kuris yra įtrauktas į akademinę veiklą, studentų gyvenimą ir pastatų architektūrą. Šalia esantis Švarcvaldo nacionalinis parkas taip pat suteikia galimybę vykdyti visapusišką lauko programą. Sąmoningai kuriama įvairovė yra pagrindinis mokyklos tikslas. Šiuo metu 70 proc. moksleivių gauna pilnas stipendijas, kurias finansuoja valstybės ministerija, Robert Bosch fondas, B.Braun Melsungen AG, taip pat daugelis kitų fondų ir privačių asmenų.

Trys unikalios savybės

  • Sąmoningai kuriama įvairovė - daugiau nei 90 tautybių žmonių, kalbančių daugiau nei 60 kalbų ir atstovaujančių visoms pagrindinėms tikėjimo grupėms.
  • Tvarumas - bendradarbiavimas su miesto institucijomis ir moksleivių bei darbuotojų patirtys sudaro mokyklos tvarumo ugdymo pagrindą.
  • Freiburgo universitetinis miestas - moksleiviai įsikūrę netoli Freiburgo, todėl gali naudotis jo kultūriniu gyvenimu, taip pat geru savanorysčių pasirinkimu pagal kūrybiškumo, aktyvumo ir savannorystės programą ir ne tik.
Pamokose 

UWC Robert Bosch College siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Atsižvelgiant į tai, kad mokykla daug dėmesio skiria tvarumui, svarbų vaidmenį atlieka gamtos mokslai, taip pat ir matematika. Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis arabų kalbos, pasaulio menų ir kultūrų, politinės minties, Azijos ir Okeanijos istorijos. UWC RBC klasės paprastai būna nedidelės, vidutiniškai 10-12 studentų vienoje pamokoje.

Po pamokų 

Kūrybiškumas ir aktyvumas apima daugybę įvairių, dažnai mokinių organizuojamų veiklų, pavyzdžiui, kepimą, tinklaraščio rašymą, improvizavimą su "A-Capella" grupe, pasirodymus miesto įstaigose su UWC RBC styginių ansambliu, debatus arba tarptautinį veganišką maisto gaminimą, balinius arba Bolivudo šokius, futbolą, boulderingą, jogą arba taekvondo.

Mokykla bendradarbiauja su 26 Freiburgo mieste esančiomis įstaigomis ir organizacijomis, įskaitant mokyklas, vaikų darželius, pabėgėlių stovyklas, socialines tarnybas benamiams, globos namus ir ekologines įstaigas. Kartą per savaitę vietoj pamokų moksleiviai lanko vieną iš šių projektų.

Du kartus per metus, per projektų savaitę, mokiniai dalyvauja projektuose, kurie turi būti susieti su mokymosi rezultatais ir gali būti savanoriavimas, aktyvumas ar kūryba.

Keturis kartus per metus mokykla nutraukia pamokas ir organizuoja specialias dėmesio dienas visai bendruomenei. Šių dienų metu rengiami pristatymai, seminarai ir kalbos viena tema, pavyzdžiui, tarpreliginio dialogo, demokratijos, teisingumo ir neteisingumo arba tvarumo.

Į mokymo programą integruoti globalūs klausimai - tai papildomi užsiėmimai, skirti mūsų laikmečio klausimams - nuo politikos iki religijos, ekonomikos ar socialinių mokslų ar kultūros tendencijų - spręsti, dažnai dalyvaujant žinomiems pagrindiniams pranešėjams.

Galiausiai miestelis veikia kaip bendruomenė: kiekvienas moksleivis yra skatinamas pasirinkti mokyklos interesų sritį ir prisidėti prie jos priežiūros, įskaitant biblioteką, sodą ar komunikacijos biurą. Ieškoti būdų, kaip būti naudingam ir atlikti paslaugą bendruomenei, yra dar vienas socialinio įsitraukimo būdas.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

UWC Robert Bosch College yra įsikūrusi sename vienuolyne, kurį atnaujino ir iš dalies rekonstravo Robert Bosch fondas. Istoriniame 1850 m. statytame pastate įrengtos auditorijos, biblioteka, meno ir sporto salės bei laboratorijos. Viršutiniame aukšte papildomai įrengti personalo ir mokymo kabinetai, kabinetai ir tylos kambarys, kuriame vyksta jogos ir meditacijos užsiėmimai, o mokiniai gali melstis individualiai.

"The Kartaus" supa sodai, pievos ir istorinis vienuolyno sodas, kurį studentai ir darbuotojai puoselėja ekologiškai. Sodą, datuojamą 1340 m., pirmą kartą įrengė kartūzų vienuoliai. Šiandien sodas yra giliai įsišaknijęs į UWC RBC tvarumo misiją ir požiūrį ir laikomas jos žaliąja klase.

Už senojo vienuolyno, naujai pastatytame pastate, įsikūrusi Mensa (liet. valgykla) ir auditorija. Mensą valdo nevyriausybinė organizacija "Dreisamwerke", kuri veikia įtraukiuoju pagrindu ir suteikia darbo vietas neįgaliesiems. Kiekvienas studentas rotacijos principu turi padėti aptarnauti virtuvę.

Mokyklos pastatas stovi priešais Kartaus ir pastatytas sąmoningai, kad sudarytų kontrastą istoriniam pastatui. Kaimą sudaro 8 kubo formos moksleivių namai ir 4 personalo namai. Kiekvienas namas siūlo skirtingą požiūrį į aplinką, atspindintį jame esančių moksleivių įvairovę: 24 moksleiviai dalijasi vienu namu, 4 - vienu kambariu. Trijų aukštų namuose įrengtas bendras kambarys su visiems bendra virtuve, taip pat du gyvenamieji aukštai, kurių kiekvienas turi savo vonios kambarį. Visi pastatai yra pasyvieji namai, pastatyti pagal labai aukštus Freiburgo energijos vartojimo efektyvumo standartus.

Geografinė padėtis 

UWC Robert Bosch College įsikūręs Freiburge, Vokietijoje, Švarcvaldo pakraštyje, vos už 30 minučių kelio nuo Prancūzijos ir Šveicarijos sienos.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontaktai


UWC Robert Bosch College
Kartäuserstraße 119
79104 Freiburg

18 Mokyklos pasaulyje