Pereiti prie turinio ↓
map

UWC-USA

Montezuma, Naujoji Meksika

235 moksleiviai
17-19 metų amžiaus

Įkurta

1982

3 March 2017

UWC-USA iš pradžių buvo įkurta kaip Armand Hammer United World College of the American West, kurią princo Čarlzo, tuometinio UWC prezidento, prašymu įkūrė Armand Hammer. Hammeris pasirinko Montezumos miestą Naujosios Meksikos valstijoje, Amerikos pietvakariuose, dėl jo nepaprasto grožio, artumo didžiulėms laukinės gamtos teritorijoms Šiaurės Naujojoje Meksikoje ir architektūriškai patrauklios vietos istoriniame Jungtinių Valstijų regione.

Please enter some content for your news story here.

Trys unikalios savybės

  • Savanorystė bendruomenėje - Moksleiviai kasmet praleidžia daugiau nei 17,000 valandų savanoriaudami sriubos virtuvėse, vietos psichiatrijos ligoninėje ir vietos mokyklose. San Miguelio apygardoje, kurioje įsikūrusi Montezuma, skurdo lygis yra vienas didžiausių šalyje.
  • Laukinė gamta - Laukinės gamtos programą sudaro intensyvūs žygiai su kuprinėmis, pėsčiųjų žygiai ir stovyklavimas.
  • Bartos institutas - Bartos konstruktyvaus dalyvavimo konfliktuose institutas - tai daugybė programų, skirtų konfliktų sprendimui ir tarpkultūriniams įgūdžiams ugdyti.
Pamokose 

UUWC-USA siūlo tarptautinio bakalaureato diplomo programą (IBDP). Be įprastų pamokų, mokykloje galima mokytis mandarinų kalbos, vokiečių kalbos, socialinės ir kultūrinės antropologijos, sporto pratybų ir sveikatos mokslų, muzikos, teatro meno, šokio pamokų.

Po pamokų 

UWC-USA kūrybiškumo, aktyvumo ir savanoystės programą sudaro trys komponentai: kūryba ir aktyvumas yra padalinta į tris dalis: laukinė gamta, bendruomenės veikla ir Bartos konstruktyvaus dalyvavimo konfliktuose institutas.

Visi moksleiviai dalyvauja mažiausiai dviejose stovyklavimo kelionėse į laukinę gamtą. Be žygių su kuprinėmis, moksleiviai gali rinktis žiemos stovyklavimą, žygį snieglentėmis arba lygumų slidinėjimą. Visi mokiniai mokosi žygių pagrindų, taip pat pirmosios pagalbos laukinėje gamtoje ir dirbtinio kvėpavimo. Mokiniai gali pasirinkti išklausyti pirmosios pagalbos laukinėje gamtoje sertifikavimo kursą.

Dalyvaudami bendruomenės savanorystės programoje, moksleiviai renovavo seną bažnyčios pastatą ir pavertė jį gyvybingu bendruomenės centru, statė namus šeimoms, kurios kitaip neturėtų būsto, padėjo vadovauti vietos benamių prieglaudai, mokė pradinių klasių vaikus ir dirbo vietos psichiatrijos ligoninėje. Be to, mokiniai dirba savo mokyklos teritorijoje, dalyvaudami darbo brigadose.

Bartos konstruktyvaus įsitraukimo į konfliktus instituto iniciatyvomis siekiama suteikti jauniems žmonėms teorinių ir praktinių žinių, kaip konstruktyviai spręsti asmeninius, tarpasmeninius ir bendruomenės lygmens konfliktus.

Visi pirmojo kurso moksleiviai dalyvauja kiekviename komponente per pirmąjį semestrą. Antraisiais metais moksleiviai pasirenka vieną sritį, kad įgytų meistriškumą komponente, kuris geriausiai atitinka jų individualius mokymosi tikslus.

Mokykla ir jos infrastruktūra 

200 akrų ploto mokykloje stovi garsioji Montezumos pilis. 1881 m. pastatytoje kaip prabangus viešbutis ir 2001 m. visiškai atnaujintoje pilyje yra bendrabučių kambariai, klasės, biurai ir valgykla. Kitos patalpos:

  • Šeši bendrabučiai, pavadinti aukščiausių pasaulio viršūnių vardais. Kiekviename bendrabutyje gyvena 25-40 moksleivių.
  • Senasis akmeninis viešbutis, pastatytas 1878 m. Dabar jame įrengtos klasės, biblioteka ir administracinės patalpos.
  • Edith Lansing Field House, sporto kompleksas, kuriame yra uždarų krepšinio aikštelių, skvošo kortų, šokių studija, treniruoklių salė ir kardio treniruokliai.
  • Kluge menų centras, kuriame yra auditorija, dailės studijos ir muzikos studijos.
  • Dwan Light Sanctuary - įspūdingas apskritas pastatas, kurio apsidėse ir lubose yra 12 didelių prizmių, skleidžiančių vaivorykštę visoje erdvėje.
Geografinė padėtis 

UWC-USA yra įsikūrusi Pecos dykumos pakraštyje, Sangre de Cristo kalnų masyvo papėdėje. Šioje vietovėje per metus vidutiniškai būna 300 saulėtų dienų, o žiemą čia sninga, tačiau klimatas paprastai būna švelnus.

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

 

Kontaktai


UWC-USA
POST OFFICE BOX 248,
MONTEZUMA NM 87731-0248

18 Mokyklos pasaulyje